Villa de Leyva - Azurové jezera a největší náměstí Kolumbie

Aktualizace: led 15Pár hodin od hlavního města Bogoty se nachází koloniální městečko Villa de Leyva, známé z předních kolumbijckých telenovel díky své jedinečné tradiční koloniální architektuře, krásnou přírodou a největším náměstím Kolumbie.


Můžete se ubytovat v centru v jednom z těchto unikátních domů, či v přírodním kempu za městem s krásným výhledem na okolní přírodu a pohoří na kterém se nachází také místní jedinečný ekosystém zvaný páramo - Iguaque, společně s mýty opřenou a stejnojmenou lagunou.


Přes den máte na výběr mnoho různorodých zážitků, jako například se jíž podívat na jedinečné architektonické dílo, Casa Terracota. Domov, který byl postaven čistě ze základních 4 elementů - voda, oheň, vzduch, země. Návštěva unikátní casy Terracota, jejíž výstavba trvala přes 15 let, je vskutku dechberoucím zážitkem.


Dále můžete pokračovat vykoupáním se v azurových jezírkách Pozos Azules, kam můžete přijet na čtyřkolkách skrze místní poušť. Po vykoupání můžete jít omrknout muzeum fosílií, či archeologické naleziště El Infernito a večer zakončit v jedné ze skvělých místních restaurací nabízející tradiční kolumbijské pokrmy.


Počasí je zde po celý rok převážně stejné. Průmerná roční teplota se pohybuje okolo 17 stupňů a teploty se pohybují přes den mezi 15-24 stupni.Kontakt

​+420 737 327 342

info@checolombia.com

Unique store - Vnitroblock

Dělnická 32

170 00 Praha 7

  • Checolombia
  • Black Facebook Icon